Podróże i najpiękniejsze miejsca na świecie

 

Hawaje są stanem USA, nie posiadającym lądowej łączności z częścią kontynentalną kraju. Stan ten położony jest na archipelagu Hawaje, w odległości około 4 tysięcy kilometrów od kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Archipelag składa się z 137 wyspy, z czego 8 jest zamieszkanych, są to: Hawaii, Oahu, Kauai, Molokai, Lanai, Maui, Niihau oraz Kahoolawe. Powierzchnia wysp jest górzysta, znajduje się tu także wiele czynnych wulkanów. Najgęściej zaludnioną wyspą jesy Oahu. Tutaj także znajduje się stolica Hawajów - Honolulu. Turystyka jest tu bardzo mocno rozwinięta. Hawaje stanowią wymarzone miejsce wypoczynku nie tylko dla Amerykanów, to prawdziwy raj na ziemi. W pobliżu stolicy znajduje się słynna baza marynarki wojennej - Pearl Harbor.

 

KIEDY JECHAĆ NA HAWAJE?

Dobra pogoda na Hawajach utrzymuje się właściwie przez cały rok. Najcieplej i najmniej deszczowo jest od początku kwietnia do końca października. Ale nawet w czasie trzech najchłodniejszych miesięcy – w styczniu, lutym i marcu, i to na najzimniejszej (jeśli wypada użyć tego słowa) hawajskiej wyspie, jaką jest Lanai, średnia temperatura to 23˚C.

Miesiące z największą ilością opadów to marzec i listopad, choć i tak deszcz pada najwyżej kilka godzin dziennie. Od grudnia do maja można obserwować wieloryby, ale największa szansa, by je zobaczyć, to styczeń, luty i marzec. Trzy pierwsze miesiące roku to także najlepszy czas na wakacje na Hawajach dla doświadczonych surferów – wówczas mogą korzystać z największych fal.

1

liczba odwiedzających


Dodaj komentarz


Dodaj

Podróże
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl